Nikdy nevíš, kde se objevíš, a proto ses nějakým způsobem objevil tady, milý čtenáři. Ať už ses tu objevil zcela vědomě nebo spíš náhodně, doufám, že se ti tu bude líbit, a že se třeba i vrátíš. Každopádně bych prosila nekopírovat žádné články, ať už se jedná o obrázky, fotky, povídky nebo recenze knih. Je to všechno z mé hlavy a nepotřebuju, aby na světě byl někdo stejný. V poslední řadě bych vás chtěla požádat, abyste zanechali komentář, třeba i kritický.
Děkuju.
Ať zůstanou vaše meče ostré, ať vás doprovází štěstěna a žijte dlouho a blaze!

Jeden zkažený Halloween 3/3

13. července 2011 v 19:09 | Liss |  Harry Potter
Takže rituál s třešněmi a mlékem se asi nekonal, takže tady je poslední část


LIDÉ Z GODRIKOVA DOLU VIDĚLI PAPRSKY SVĚTLA, KTERÉ KŘIŽOVALY POTTEROVIC DŮM, ALE NEVĚNOVALI TOMU POZORNOST. Každý měl dost svých starostí a strachu a nikoho ani nenapadlo, že ba se Potterovým vydal na pomoc. Ve zlých dobách se lidé stávali nevnímavějšími a lhostejnějšími. Zdejší obyvatelé navíc neměli Potterovy příliš v lásce. Byli tu noví a vypadali nebezpečně - a to na vesnici není dobré v dobách vzestupu Pána zla.
Měli strach. Zároveň však cítili sobeckou úlevu, že si ten útočník nevybral zrovna jejich dům. Jeden člověk ve vesnici - i když on to nebyl tak docela člověk - Rubeus Hagrid nebyl místní a nepociťoval k Potterovým takovou averzi jako vesničané. Překonal strach z bytosti, která právě pustošila jejich dům a děsila celý kouzelnický svět, natolik, že vylezla z hospody, v níž seděl, a vydal se Potterovým pomoci. Právě když vyšel ze dveří, uviděl zelený záblesk, jež zabil Lily, a uslyšel její křik.
VOLDEMORT PŘISTOUPIL K HARRYHO POSTÝLCE. Chlapec konečně poznal, že se nejedná o žádnou hru, začal se bát a rozplakal se. Jeho pláč se nesl jinak ztichlým domem zlověstně a strašidelně.
"Avada kedavra!" křikl Voldemort hlasitě. Jen stěží ovládal vzrušení, které se ho zmocnilo. Netrpělivě čekal, až sebou chlapcovo tělíčko naposledy škubne a ztuhne.
Jenže nic takového se nestalo - klouček začal křičet ještě víc a z místa na čele, kam ho trefila kletba, se mu valil proud teplé rudé krve. Zároveň s tím se Voldemort skácel na podlahu. Z hrudi mu vystoupal chuchvalec zářivě stříbrných nitek, které vypadaly, jako by je nic neneslo, a poté se vecpal do Harryho hrudníčku. Dítě přestalo plakat a tvrdě usnulo. Bezvládné mužské tělo na podlaze začalo mizet. Z Pána zla zůstal jen droboučký svazek šlach a kostiček, který vypadal jako hodně ošklivé nedonošené dítě. Zdi ještě několik vteřin zůstávaly pohromadě a pak se jedna po druhé sesypaly na hromadu.
HAGRID BYL JIŽ U OTEVŘENÝCH DVEŘÍ TOHO DOMU, KDYŽ SPATŘIL, JAK SE ZDI PRAVÉHO POKOJE V PRVNÍM PATŘE ROZLETĚLY NA KUSY. Vyběhl po schodech do onoho pokoje - cestou šlápl na něco malého a neuvěřitelně škaredého - a nemohl věřit vlastním očím. Už dole u dveří se rozesmutněl při pohledu na Jamesovo tělo, ale vidět mrtvou Lily byla dočista hrůza.
Lily byla jeho kamarádka, vždycky ho dokázala povzbudit. A teď tu leží mrtvá. Hagrid měl strach pohlédnout do malé postýlky, která byla ještě nedávno přisunutá k jedné z již nestojících stěn.
Harry se však probudil z onoho podivného spánku, do kterého upadl po zásahu vražedné kletby, a začal se škubat. Ránu na čele měl již pěkně zajizvenou, do tvaru blesku. Již navždy ho měla poznamenat, ukazovat, že je jiný.
Hagrid přistoupil k postýlce, kde ve zkrvavených přikrývkách ležel malý chlapec s podivnou jizvou na čele. Harry Potter - první, kdo přežil vražednou kletbu.
Hagrid vzal chlapce do náručí a přemístil se s ním, za pomoci kouzelného růžového deštníku, který nosil všude s sebou, přímo do Brumbálovy pracovny v Bradavicích.
BELATRIX NERVÓZNĚ PŘECHÁZELA PO DOMĚ SVÉ SESTRY A VYHLÍŽELA VOLDEMORTA. Velké nástěnné hodiny právě ukazovaly hodinu po půlnoci. Bela si vyděšeně kousala ret. Uvědomila si, že se opravdu bojí. Nikdy se ničeho a nikoho nebála. Nikdy. A teď se, ztuhlá hrůzou, nemohla ani pohnout. Nespouštěla oči z hodin a snažila se namluvit si, že jdou špatně. Nehodlala si připustit, že by mohlo uplynout už tolik času od chvíle, kdy Vodemort odešel.
Její představivost pracovala na plné obrátky. Co se mohlo stát? Nenašel ten dům? Řekl mu Červíček špatné informace ohledně zabezpečení, nebo na nějaké zapomněl? Ještě zápasí? Nebo ho - nedejbože - zabili? Ale ne, to je hloupost, určitě ještě bojuje, za chvíli je porazí, zabije toho spratka a vrátí se k ní do postele. S unaveným výrazem usnula s hlavou na stole. Opravdu věřil, že se ráno probudí ve Voldemortově objetí. Netušila, že si na setkání se svým milencem počká skoro čtrnáct let.
BRUMBÁL UŽASLE NASLOUCHAL HAGRIDOVU VYPRÁVĚNÍ. Harry zase usnul, ležíc na ředitelském stole. Celý tento výjev smutku a neuvěření doplňovaly ještě dvě osoby stojící vedle velkého okna, které odhalovalo blížící se úsvit. Minerva McGonagallová a Severus Snape. Žena měla zachmuřený výraz a stála zpříma se skloněnou hlavou. Muž měl kulatá záda, mastné černé vlasy mu padaly do obličeje přes skobovitý nos, přes nějž tekly slzy, a celý se třásl.
"A dyž sem ji tam viděl, jak leží na zemi mrtvá, nevěřil sem, že by snad Harry moh žít. Ale von sebou mrskal jak ryba na suchu. Tak sem ho vzal sem. A zbytek už víte." Dokončil Hagrid a utřel si slzu velikosti menší fazole, která mu pospíchala přes tvář.
"A co Pán zla?" zeptala se Minerva. Snažila se za všech okolností myslet prakticky.
"Nevím, já sem ho neviděl. Asi si myslel, že toho chudáčka zamordoval a prostě zmizel. Aspoň že tak," odvětil Hagrid a prudce dosedl do křesla, která bolestně zasténalo.
"To si nemyslím, Hagride," Brumbál vzhlédl od dopisu, který psal Harryho příbuzným. "víme, jak moc byl lord Voldemort vysazený na lidi, kteří byli podle něj pro něho hrozbou. A ta věštba," odmlčel se a neubránil se letmému pohledu na Snapea, "ho pořádně vyděsila, pokud můžeme v souvislosti s Pánem zla mluvit o strachu. Kdyby mohl, určitě by zůstal a počkal, aby se ujistil, že je Harry opravdu mrtev. Ne, určitě přešel o část své moci, možná o její většinu. Nejspíš ztratil také své hmotné tělo. Je ale víc než pravděpodobné, že se někde skrývá, osamocený a bezmocný."
"Ale co bude s tím chlapcem? Hrozí mu strašlivé nebezpečí, i kdyby Pán zla skutečně ztratilsvou moc. Určitě o tom plánu někomu řekl a nepřála bych nikomu setkání s rozzuřenou Belatrix Lestrangeovou, obzvlášť ne malému dítěti." Minervě vždy záleželo na dětech, i když sama žádné neměla. Ten malý chlapec, který ležel na stole, si ještě projde tolika nebezpečími, že ho chtěla ochránit za každou cenu co nejdéle.
"Necháme ho tu den nebo dva v péči madame Pomfreyové a potom ho předáme jeho rodině." Ozval se Brumbál a dál cosi škrábal na kus pergamenu.
"Myslíte mudlům?" zasáhl do debaty Hagrid.
"Ano. Bude to pro něj nejlepší, Hagride. Bude nejbezpečnější, když se o hrůzách, které ho čekají, dozví co nejpozději. Když si bude myslet, že je obyčejné dítě, bude možná trochu zmatený, ale v bezpečí." Brumbál zvedl ruku aby umlčel profesorčiny protesty.
"Ne, do kouzelnické rodiny ne." Řekl, jako by jí četl myšlenky.
"Běžte spát. Všichni jsou unavení a rozrušení. Zítra si o tom promluvíme." Dodal a jeho pero začalo běhat po jiném cáru papíru. Minerva a Hagrid se unaveně rozloučili a odešli, zatímco Severus stále vzlykal u okna. Hleděl na jezero, kde se s Lily setkávali, když byli malí. Nemohl tomu uvěřit. Lily nesmí být mrtvá! Ale věděl, že si to jen namlouvá a to dítě ležící na stole je důkazem. Náhle ho popadl prudký hněv. To Potterovo dítě! Ono za to může, že umřela tak mladá! Kdyby jen Lily zůstala s ním. Kdyby ho neodmítla. On by se o ni postaral. Ale ne, ona si vybrala místo něj, Severuse Snapea, který ji zasvětil do všech tajů kouzelnického světa a který ji tolik miloval, toho ubožáka Pottera, který měl vždycky všechno - milující rodinu, obdiv slávu, přátele, peníze. Nebylo spravedlivé, že získal i Lily!
"Severusi, vy jste pořád tady?" zeptal se Brumbál, když zaslechl, jak Snapeovi křupou klouby.
"Ano pane," odsekl a prokousl si ret, jak se snažil zadržet svůj hněv.
"je to těžké, Severusi, já vím. I já jsem měl Lily velmi rád," položil mu ruku na rameno, "ale pláčem a vztekem jí život nevrátíte."
"Ano, já vím. Život už jí ničím nevrátím! Je mrtvá!" obořil se na něj Severus, "slíbil jste mi, že ji ochráníte! Že mu dáte to dítě! Ale to vy ne, takže přežil jen ten Potterův spratek!"
"Ale no tak, Severusi. Uklidněte se. Vždyť to dítko je i Lilyino, viděl jste jeho oči. Musíte mi pomoci to dítě chránit. Má před sebou trnitou cestu životem a my se musíme postarat, aby se co nejméně popíchalo." Brumbál Snapea objal a nechal jeho hlavu klesnout na svou hruď. Jak rád byl v jeho blízkosti!
"Nemůžu!" vytrhl se Severus a postavil se ke stolu, kde spal malý Harry. "je to Potterovo dítě. Je podobné víc jemu, než Lily. Z její krásy nezdědilo skoro nic! Nemůžu se o něj starat a předstírat, že Potter byl můj nejlepší kamarád. Proč neřeknete jednomu z těch jeho kumpánů, aby se mu postarali o spratka?"
"Ale Severusi, já po vás nechci, abyste si to dítě vzal domů a stral se o něj. Jen vás žádám, abyste Harrymu pomáhal, až nastoupí do školy a dostane se do tohoto nesmírně nebezpečného světa. Pošlu ho k jeho příbuzným a on si bude myslet, že je obyčejné dítě. Ale tady, ve škole, chci, aby na něj někdo dohlížel. Někdo, komu mohu věřit. Nehcete přece, aby byla Lilyina oběť k ničemu."
"Ne, to nechci," Severus pohlédl Brumbálovi do očí. Skrze slzy a clonu vlasů příliš neviděl, ale chtěl se ujistit, že to Brumbál myslí vážně. Že opravdu chce, aby se staral o dítě Jamese Pottera. A myslel. Jeho modré oči si Severuse laskavě prohlížely.
"Dobře. Budu to dítě chránit. Ale nečekejte, že na něj budu laskavý a udělám, co mu na očích uvidím. Nikdo mě nedonutí předstírat, že ho mám rád!"
"To ani nežádám," odvětil Brumbál a stiskl Severusovy ruce.
 


Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 13. července 2011 v 21:30 | Reagovat

:-(  :-(
Chjóóó.... super smutné, ale krásné. Jako vždycky všechno :-)

2 Liss Liss | Web | 13. července 2011 v 21:32 | Reagovat

:D děkuju

3 ostrimoci ostrimoci | Web | 13. července 2011 v 21:49 | Reagovat

100 bodů ze 100 :) Ale stejně nejlepší část byla Voldemort a Bellatrix :)

4 Liss Liss | Web | 13. července 2011 v 22:00 | Reagovat

já si taky myslím... to se mi taky nejlp psalo :-D

5 Liss Liss | Web | 13. července 2011 v 22:00 | Reagovat

a děkuju :D

6 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 14. července 2011 v 17:11 | Reagovat

konečne som sa dostala k tomu napísať niečo aj ja - včera som mala na pilne takže DOKONALEEEEEE !!!! ja by som najradšej otvorila okno na ulicu a vykryčala to celému svetu... ff na tému harry potter zbožňujem a tento koniec... tvoj koniec... bol tak nádherne epický že nemám slov. naozaj. podala si to tak úžasne...
a Bella nemáááááá chybu xD ako to už raz niekto povedal, z toho budem mať nočné mory xD

7 Liss Liss | Web | 14. července 2011 v 19:04 | Reagovat

xD tak to nevím, jestli vyloženě noční můry, ale když myslíš :-D každopádně děkuju

8 Nicolett* Nicolett* | Web | 21. července 2011 v 9:38 | Reagovat

Pěkný blog :)

9 Liss Liss | Web | 21. července 2011 v 17:21 | Reagovat

díky

10 Dora Dora | 10. ledna 2013 v 23:05 | Reagovat

Tak tohle jsem fakt nečekala...nemam slov...;-);-);-);-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama