Nikdy nevíš, kde se objevíš, a proto ses nějakým způsobem objevil tady, milý čtenáři. Ať už ses tu objevil zcela vědomě nebo spíš náhodně, doufám, že se ti tu bude líbit, a že se třeba i vrátíš. Každopádně bych prosila nekopírovat žádné články, ať už se jedná o obrázky, fotky, povídky nebo recenze knih. Je to všechno z mé hlavy a nepotřebuju, aby na světě byl někdo stejný. V poslední řadě bych vás chtěla požádat, abyste zanechali komentář, třeba i kritický.
Děkuju.
Ať zůstanou vaše meče ostré, ať vás doprovází štěstěna a žijte dlouho a blaze!

Naše šáhlá rodinka aneb Křtíme křečka

28. září 2011 v 17:50 | Liss |  Moje myšlenky a zážitky
O tohle se s vámi prostě musím podělit, protože já se u toho smála jako blázen a snad tím potěším i vaše srdíčka :DDD

Jelikož nebyl zatím čas, slavili jsme narozeniny mého dědečka a svátek sestry dnes spolu s mým svátkem. Moje sestra vymyslela, že by při té příležitosti bylo dobré pokřtít jejího nového křečka. Začalo to tím, že vstala ráno asi v šest a začala chystat vše, co považovala za nutné, včetně tzv. Křtecí listiny. Ve dvanáct jsme odjeli i s křečkem na chatu, kde babička vařila oběd. Po obědě i během něj se sestra neustále vyptávala, kdy už budou ty křtiny. Po obědě jsme popřáli dědovi, sestře a mně. Ještě jsem neměla ani rozbalené dárky a sestra začala kolem pobíhat, že už budou ty křtiny.
Od bohatého tatínka svého spolužáka dostala celá její třída koncem třetí třídy takový ten čepec, co nosí v americe maturanti a u nás lidi na promocích. To nasadila dědečkovi na hlavu a prohlásila, že on to musí vyřídit. Předala mu jakýsi klacík a řekla mu, že tím musí křekovi poklepat na obě ramena. Začala jsem se smát jako blbá a nebyla schopná jí vysvětlit, že tohle je trochu jiný obřad. Mamka nakonec drahouškovi vysvětlila, že křtí se tím, že je dítě pokapáno svěcenou vodou, načež se sestře rozzářily oči a otočila se na babičku s otázkou, jestli se na chatě nachází olej. nebylo nám jasné, co se děje, dokud nezačala mluvit o pomazání svatým olejem. Všichni vybuchli smíchy při vzpomínce na scénu z Johnyho Englishe, když je Pascal Sauvage pomazáván jako anglický král.
Sestra nakonec přivlekla nádobku s vodou a obřad mohl začít. Vzala do rukou křečka a pomalu začala přicházet směrem k dědečkovi v roli faráře a mamce jako kmotře. U toho začala s vážnou tváří zpívat melodii svatebního pochodu. Následoval další výbuch smíchu a taťka navrhnul, že by sestra měla zpívat Ktož sú boží bojovníci. Sestra teda rychle, s křečkem stále v náručí, přistoupila blíže k "oltáři." dědeček tedy začal odříkávat řeč.
"jsme velice potěšeni, že zde můžeme přivítat Karotku, která se nedávno stala členem naší rodiny-"
"církevní obce!" zavolala babička zpoza foťáku.
"-naší rodiny a církevní obce. Dnes bude přijata mezi nás jako Karotka Jana Procházková. Za příbuzné ctěná matka Hana, ctěná teta Eliška, ctěná babička Jana, ctěný děd Martin, ctěná prababička Dana a ctěný praděd Jiří tě přijímám jako čestného člena naší rodiny."
Načež křečka málem utopili. Smála jsem se jako blbá. babička ještě udělala několik rodinných fotografií a křeček spokojně zalezl zpět do domečku.
 


Komentáře

1 Tigris Tigris | Web | 5. října 2011 v 14:15 | Reagovat

:D Božíčku, tam bych v tu chvíli chtěla být! :D

2 Liss Liss | Web | 7. října 2011 v 19:45 | Reagovat

To víš no :-D

3 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 6:36 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama