Nikdy nevíš, kde se objevíš, a proto ses nějakým způsobem objevil tady, milý čtenáři. Ať už ses tu objevil zcela vědomě nebo spíš náhodně, doufám, že se ti tu bude líbit, a že se třeba i vrátíš. Každopádně bych prosila nekopírovat žádné články, ať už se jedná o obrázky, fotky, povídky nebo recenze knih. Je to všechno z mé hlavy a nepotřebuju, aby na světě byl někdo stejný. V poslední řadě bych vás chtěla požádat, abyste zanechali komentář, třeba i kritický.
Děkuju.
Ať zůstanou vaše meče ostré, ať vás doprovází štěstěna a žijte dlouho a blaze!

Neuvěřitelně úžasná - Síla pětice

1. října 2011 v 17:05 | Liss |  Knížky, bez kterých bych nebyla takový knihomol :D
Dneska nějak postrádám inspiraci, takže jsem se rozhodla, že pohnu s rubrikou o mých oblíbených knížkách. Další z těch nejlepších je série Síla Pětice od Anthonyho Horrowitze. když jsem četla první díl, pocítila jsem na vlastní kůži ten pověstný "mráz běhající po zádech."

Autor řekl, že by rád napsal fantasy knihu, ale nechtěl si vymýšlet vlastní svět, jako je Středozemě, Narnie a jiné. Rád by ukázal světu, že neobyčejné věci se můžou dít i za nejbližším rohem. hrdinové nejsou žádní velcí borci, s nejlepšími známkami, hodní až to bolí, vzorní a slušní, spíš naopak. Hlavní hrdina Matt Freeman se do centra dění dostane právě kvůli ozbrojenému vloupání. Právě proto jsou knížky tak přitažlivé, jsou až ošklivě realistické, žádné zázraky, šťastné náhody a slaďárničky jako v dívčích románcích. Tahle knížka vás prostě dokonale chytne proto, že i když je hrdina ve zdánlivě bezvýchodné situaci, nikdy se nevzdává a bojuje. prostředí je temné a ponuré a přesto nepropadáte depresi a touze knihu zavřít. Nedokážete přestat číst, protože potřebujete vědět, co se stalo.
První díl - Krkavčí brána
Matta využije jeho falešný kamarád a donutí ho, aby s ním přepadl sklad CD a DVD nosičů. Dojde i na střelbu a Matt je zatčen. Nakonec se dostane od tety a strýce do péče podivínské ženské, která žije v totální díře. Její obyvatelé jsou podivní a uděje se plno podivných situací, například když Matt zjistí, že se z Lesser Malingu nedostane. Nakonec přežije, ale jen tak tak. Dozví se, že je jeden z Pětice, dětí, kteří mají za úkol svádět válku se Starými, kteří chtějí ovládnout svět.
Druhý díl - Zlověstná hvězda
Matt jede na popud organizace Nexus, která pomáhá Pětici, do Peru, kde je přepaden a nucen žít na ulici společně s Pedrem, chlapcem, který se ho pokusil okrást. Velice brzo zjistí, že se spolu dokáží domlouvat v myšlenkách navzdory jazykové bariéře. od toho je jen krůček ke zjištění, že Pedro je druhým z pětice a zábava začíná. Honičkou po celém Peru se Matt a Pedro nakonec setkají i s Mattovým kamarádem Rochardem, o kterém si mysleli, že je mrtvý. Když dojde na finální bitvu mezi Mattem a králem Starých, prohraje Matt jen o kousíček. I to ale stačí na to, aby se Staří vrátili z podzemí, kde je uvěznila původní Pětice.
3.díl - Temnota
Jamie a Scott Tylerovi putovali od rodiny k rodině, protože byli nalezeni na břehu jezera v krabici. Nakonec skončili v rodině člověka, který má nepříliš výnosnou kouzelnickou show. Celá je nudná, ale zlatý hřeb, dvojčata iluzionisti, to vždycky jistí. Nikdo nevěří, že bratři spolu opravdu telepaticky komunikují. Scott je unesen do nápravného zařízení vedeného Starými, které tímto způsobem hledá Pětici. Po strhujících událostech, kdy jsou bratři rozděleni, se shledají i s Mattem a Pedrem. pětice už je téměř kompletní. Už chybí jen dívka.
4. díl - Nekropole
Scarlet žije v Londýně v nromální rodině a je šťastná. Dokáže předvídat i měnit počasí, ale nikomu to nepřijde zvláštní. Dokud se kolem ní nezačnou dít podivné věci. Například projde v kostele dveřmi, která jsou určena pro Pětici, aby se rychle mohla pohybovat po světě. Nikdo jí to nevěří. Scarlet nakonec odjíždí na popud otce do Hong Kongu, který pomalu umírá. Lidé se stávají jen loutkami v rukou Starých. Scarlet je zděšená a osamocená a nechápe, co se děje. Matt a ostatní se ji pokoušejí hledat, ale nedaří se jim to. Po dechberoucích dobrodružstvích se Pětice setká. Je nucena projít kouzelnými dvěřmi nedomluvená na místě, kde se objeví. král Starých je spokojen.

Sérii rozhodně doporučuji přečíst z důvodů, které jsem uvedla výše, a taky mnohých jiných. protože ty knihy jsou jednoduše dokonalé.
 


Komentáře

1 Erin Erin | E-mail | Web | 3. října 2011 v 16:11 | Reagovat

Jo, tak tyhle knížky miluju!!
Je to další z knih, která mě na měsíce přicvedla do jiného světa, skoro by se dalo říct, že jsem jí byla posedlá a nejen proto, že se hlavní hrdina jmenuje Matt ♥
Nemůžu se dočkat, až si přečtu poslední díl a dozvím se, jak to všechno dopadne, protože tyhle knížky jsou poklad a všechna slova jsou jako mince v obrovské pokladnice světové literatury :)

2 Liss Liss | Web | 3. října 2011 v 16:33 | Reagovat

[1]:přesně tak. Já byla totálně posedlá tou první, ta se mi líbila nejvíc. To prostředí a atmosféra. Prostě nádherné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama