Nikdy nevíš, kde se objevíš, a proto ses nějakým způsobem objevil tady, milý čtenáři. Ať už ses tu objevil zcela vědomě nebo spíš náhodně, doufám, že se ti tu bude líbit, a že se třeba i vrátíš. Každopádně bych prosila nekopírovat žádné články, ať už se jedná o obrázky, fotky, povídky nebo recenze knih. Je to všechno z mé hlavy a nepotřebuju, aby na světě byl někdo stejný. V poslední řadě bych vás chtěla požádat, abyste zanechali komentář, třeba i kritický.
Děkuju.
Ať zůstanou vaše meče ostré, ať vás doprovází štěstěna a žijte dlouho a blaze!

Jak funguje demokracie aneb občanská válka ve Španělsku

2. listopadu 2011 v 16:59 | Liss |  Moje myšlenky a zážitky
Přináším vám další možnost nahlédnutí do hodin v naší nezapomenutelné třídě. Tentokrát je z hodiny praktik z chemie, opět. A kdyby se někdo ptal, ano, chodím na výběrové gymnázium.


Dnes byl v naší škole sběr starého papíru, což je pro naši třídu příležitost získat ztracený post třídy, kterou všichni svorně nesnáší. Potom, co jsme za výzdobu tídy nedostali ani jeden bod, za což nepochybně mohla naše dějepisářka, která nás z celého srdce nenávidí a nejde jí o nic jiného, než nás co nejvíc nasrat, jsme chtěli vyhrát aspoň ten papír. Ještě větší pozvdvižení nastalo, když nám třídní oznámila, ža bychom to jako třída mohli organizovat. Přenášet z aut, zapisovat, vážit, rovnat do kontejnerů. Ujiš'tovala nás, že pijdeme maximálně o půlku první hodiny, takže nadšení trochu opadlo, ale ti, kteří měli mít praktika už na sedm, se radostně hlásili na výpomoc dál.
Do této hodiny nás tedy dorazila jen polovina, čili devět lidí. bylo to poněkud zvláštní, protože na nošení věcí bylo vybráno deset lidí a dva z nich neměli praktika, ale raději jsme to dále neřešili. Profesorka řekla, že je téměř hloupost dělat pokusy, když by o ně půlka lidí přišla, a že nám raději pustí video. Háček byl v tom, že jsme byli shromážděni v laboratoři chemie a jediná třída, ve které se bylo možno na něco dívat, byla učebna biologie, jež je přesně na druhé straně školy. učitelka dala hlasovat o tom, kdo co chce dělat. Příznivci videa v biologii vyhráli poměrem 5:4. Spolužák Štěpán prohlásil, že do bižule nejde a že nemusel vstávat jenom proto, aby se podíval na nějaké video. Kdovíproč profesorka nakonec otevřela laboratoř a že teda tu chromatografii uděláme bez ostatních.
Spolužačka, která se velice ráda hádá s profesory, řekla, že je to nedemokratické. Vtom se kamarádka, která až do té doby vypadala, že spí, probrala a prohlásila, že to je přece jako v té občanské válce ve Španělsku, jak svrhli demokratickou vládu. (Nemyslete si o ní, že je cvok. Učili jsme se to tom den předtím.) Štěpán byl nakonec jmenován generálem Francem, protože vedl méně početnou skupinu vzbouřenců proti demokraticky zvolené většině. Když kdosi prohlásil, že jim ještě pomáhala Itálie a Německo, řekl kdosi, že to přece byl ten, na kterého měla Anička referát. Ten... Muss-cosi.
"Myslíš Mussolini?" zeptala se Anička.
"Jo, tak to budeš ty." odpověděl jí spolužák.
"No tak to už vám chybí jen ten třetí diktátor." ozvala se profesorka.
"Ale Hitler nikdo být nechce."

 


Komentáře

1 odrian odrian | Web | 2. listopadu 2011 v 18:39 | Reagovat

sem prni :-D
je to dobre, fakt sranda, a věřim, že Hitlerem být nikdo nechtěl lol xD
je to sranda, a dík za komentáře na mém blogu :-D thank you very much :-P

2 BíBí BíBí | Web | 2. listopadu 2011 v 20:45 | Reagovat

No, taky chodím na gympl. Jo občanskou válku ve Španělsku jsme taky brali. Můj názor na diktátory je takový že to byly zrůdy. Ne jenom ti fašističtí, ale i komunisti. Například Stalin.

3 Tigris Tigris | 2. listopadu 2011 v 21:31 | Reagovat

Zabitý. :D :D
Taky si pamatuji na sběr papíru (nakonec jsme tam zbyli tři holky a tahaly jsme těžké balíky samy) - to jsme tam byly odpoledne. A poznatky z dějepisu mi naštěstí také stále něco říkají. :-D

4 Liss Liss | Web | 3. listopadu 2011 v 7:41 | Reagovat

[1]: Děkuju a nemáš za co :D

[2]: Byli no. O Stalinovi jsme se radši ani nezmiňovali... ;-)

[3]: Že?
No, mám dojem, že naše holky tam odpoledne taky zůstaly samy, protože tam už klukům chyběla ta motivace, že se vyhnou učení. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama