Nikdy nevíš, kde se objevíš, a proto ses nějakým způsobem objevil tady, milý čtenáři. Ať už ses tu objevil zcela vědomě nebo spíš náhodně, doufám, že se ti tu bude líbit, a že se třeba i vrátíš. Každopádně bych prosila nekopírovat žádné články, ať už se jedná o obrázky, fotky, povídky nebo recenze knih. Je to všechno z mé hlavy a nepotřebuju, aby na světě byl někdo stejný. V poslední řadě bych vás chtěla požádat, abyste zanechali komentář, třeba i kritický.
Děkuju.
Ať zůstanou vaše meče ostré, ať vás doprovází štěstěna a žijte dlouho a blaze!

Únor 2012

Nepřítomnost

27. února 2012 v 18:18 | Liss |  veřejný sdělovací prostředek =D
Jak jste možná pochopili, nebudu tady. příštích čtrnáct dní se tu budu objevovat jen zřídka, pokud vůbec. Netrhejte mi hlavu, prosím.

Moje oblíbené domény

27. února 2012 v 18:07 | Liss |  Oblíbené stránky
Rozhodla jsem se, že si taky udělám pořádek v oblíbených odkazech a o každém z nich něco napíšu. Pokud by měl někdo pocit že a) jsem o něm napsala něco, s čím nesouhlasí
b) by tu měl být a není
ozvěte se, pokusím se chybu napravit.

Erin

Je zajímavé sledovat, jak se z blogu jako každého jiného, s jednou nesmělou povídkou, stal fenomén. Jsem nesmírně ráda, že jsem byla u vzniku povídky Ochránce života, která má již třetí díl a autorka se má skvěle k světu a tvoří vesele dál. Nově máte také možnost pokecat si přímo s hrdiny její povídky.
Novinkou je její druhá povídka Volání svobody. Je přesunutá z jejího předchozího blogu.
Naprosto geniální povídka, na které mám potažmo zásluhu i já. Jméno sarkastického a nebojásného Daerona vzniklo poprvé jako reakce na moji výzvu o vytvoření nové postavy ve Zrádci krve. Upozorňuju, že ta povídka opravdu stojí za to.

Ostří moci

Blog založený především kvůli stejnojmenné povídce o čarodějích, sarkastických a jednoduše božských chlapech. Něco takového vás chytne a nepustí, styl psaní je jednoduše dokonalý a postavy skvěle propracované. Jedna hříšná osoba zde občas zveřejňuje i celkem zdařilá kreslířská dílka.

C.V.O.K.

Blog fotografky a pisatelky, kam je vstup jen na vlastní nebezpečí. (A to nebezpečí je značné.) Majitelka blogu je totiž silně psychicky narušená, což nepopírá a v tom spočívá její nebezpečnost. Není to stránka pro příznivce bLoGísQů, protože je to celkem náročné na udržení si zdravého rozumu, ae výsledek stojí za to.

Alva, Iva či jak chce být nazývána

Blog jedné z autorek Ostří moci, na kterém najdete recenze na knihy, povídky pocházející z hodin slohu a - snad brzo - i hodně zajímavě vypadající povídku.

Vicky

Můj nejnovější objev (i když v tomto případě našla spíš ona mě.) Píše ďábelskou rychlostí skvělé a dlouhé kapitoly. Její dvě povídky skutečně vypadají hodně slušně a jsem zvědavá, co z téhle slečny vyleze, ale bojím se, že jejímu vražednému tempu nebudu stačit.

Sardulinka

Blog, kterému mám tu čest dělat hledačku chyb. Její povídka Strážce je skvělá, ale abych řekla pravdu, u mě vede stejně Škola démonů a andělů, která mě svým námětem naprosto uchvátila. Jsem nesmírně ráda, že se k příběhům dostanu jako první. doporučuju důkladně prozkoumat.

Tigris

Stránky mojí krajanky, zveřejňuje své povídky i přepracované pohádky. Rozhodně stojí za návštěvu.

Selené a Lussy

Blog s povídkou pro ty, co mají rádi VA. je to sice úplně jiný příběh, ale prostředí je stejné, postavy stále sympatické; rozhodně to vypadá zajímavě. Postava mladého drzého Dimitrije je neodolatelná.

Secret ladies

Blog dvou autorek se stejnojmennou povídkou, která je naprosto dokonale rozjetá. Je vážně děsivá!

Jannie a Ella

Blog, na který jsem narazila téměř náhodou, ale jsem ráda, že jsem následovala Jannie komentář a ze zvědavosti nakoukla do jejich povídek, protože stojí za to.

Vytvorila

Slečna skrývající se za touhle neosobní přezdívkou vás naprosto ohromí svým příběhem Květy zla, protože je to v mnoha ohledech perfektní práce.


SEM!

27. února 2012 v 17:06 REKLAMY!
Jedině sem pište komentáře typu: ahoj, dáš mi hlásek? protože pokudbudou jinde, budou smazány a jejich autor označen za duševně chorého. Pokud bude reklama připojena i k nějakému smysluplnému komentáři vztahujícímu se k článku, tak DEJME TOMU...

Nejvěrnější služebník - ilustrace 1,2

20. února 2012 v 16:17 | Liss |  Harry Potter
Tak abyste neřekli, že sem nic nedávám, máte tu, jak jsem již psala, dva obrázky vztahující se k Nejvěrnějšímu služebníkovi.
P.S. Kdy bude druhá kapitola nemám tušení.
P.P.S. Omluvte kvalitu, náš skener už má nejlepší léta za sebou.

Proč jít na gympl?

14. února 2012 v 18:15 | Liss |  Moje myšlenky a zážitky
Nebojte se, nebudu vás mučit důvody, proč navštěvovat náš ústav, od toho tady nejsem. I když je fakt, že naše škola je docela fajn, někdy. Ale tenhle článek vám má jen přinést do života trochu toho smíchu.

Jak to (ne)umím s foťákem

11. února 2012 v 17:15 | Liss |  Obrázky
Hlásím se s 1. článkem, který je výhradně o mnou pořízených fotkách.

Takový fórek...

8. února 2012 v 16:46 | Liss |  Moje myšlenky a zážitky
Hlásím se s další porcí perliček od nás z ústavu. tentokrát jen v hláškách.

Nejvěrnější služebník - 1. část

3. února 2012 v 12:29 | Liss |  Harry Potter
No... dejme tomu, že u mě zase nastalo to období, ve kterém se totálně pomátnu, vykašlu se na všechny knížky, které mi nepřečtené leží na stole, a začnu listovat všemi díly Harryho Pottera, které se mi dostanou pod ruku. Je nesmírně obtížné tomu odolat a já jsem na to příliš slabá. Každý máme něco, někdy drogy, někdo alkohol, já Harryho Pottera. Z většiny těchto záchvatů vzejde nějaká povídka nebo něco jiného. tak tomu bylo i teď - věřte mi, takhle dlouhé to být nemělo, jenom jednorázovka. Jenže když jsem viděla, kolik toho je, a kolik toho ještě nemám, rozhodla jsem se to rozdělit.
Víte, že mám extrémní zálibu psát FF z dob, které jsou v knize buď jen zmíněné, nebo ani to ne. Nemám ráda, když se musím řídit moc pravidly, zvlášť při psaní. A možná taky víte, jak mě fascinuje postava lorda Voldemorta. Neříkám, že je to vyloženě postava hodná obdivu a já nevím co, ale já prostě strašně ráda píšu povídky, ve kterých by vystupoval jako jedna z hlavních postav. Tahle není výjimkou, je z doby, kdy se podruhé pokusil stát učitelem obrany proti černé magii. Ta scéna z Brumbálovy pracovny není úplně vymyšlená, dialogy jsou přesně opsané z knihy.
takže už vás nebudu rušit a pusťte se do čtení. Komentáře vítány.


Moje povídky

1. února 2012 v 12:20 | Liss
Tahle složka obsahuje moje VLASTNÍ povídky. Je to všechno z mé hlavy, takže opravdu... Nekopírujte, jo? Děkuju.

Zrádce krve

On je upír, ona člověk... nebo je to jinak?
Téhle povídce se věnuju asi nejvíc. Nevím, jestli zaujme, jelikož... no dejme tomu, že ti upíři všude už mi taky lezou krkem. Ale ujišťuju vás, že to není jen o slabošském upírovi, který se zamiluje do lidské holky. Je to daleko zvrhlejší...

Pastelky ve vlasech

Jsou dva obyčejní, kteří si padli do oka. Ale to se může hodně rychle změnit.
Poměrně nová věc, vznikla z nějakého říjnového tématu týdne. Původně to měla být jen obyčejná love story, možná s nějakou tou epic death na konci, ale nějak mě to začalo bavit. Nečekejte, že vám řeknu, co se tam stane. To ze mě nedostanete, sama mám jen hrubou kostru (páteř z nedokonale vyvinutých obratlů) a konec.

Ewana

Uteče od královských povinností. Dostane ale takový život, který by chtěla?
Pokud nepočítám slátaninku ze čtvrté třídy, je tohle moje vůbec nejstarší povídka. Samozřejmě, podepsal se na ní zub času, takže to není verze z páté třídy, ale nápad je opravdu už nějaký ten pátek starý. Princezna Ewana uteče z hradu, aby žila obyčejný život mezi lidmi. Něco jí to ale znemožní...

Zlo nikdy nekončí

Jsou sestry a nenávidí se k smrti. Kdo první získá zbraň, která může zvrátit válku mezi nimi?
Spoluautorská povídka s Vicky, o souboji dvou bohyní, obou mocných a obou stejně pomstychtivých. Co z toho asi vyleze? Nikdo neví.