Nikdy nevíš, kde se objevíš, a proto ses nějakým způsobem objevil tady, milý čtenáři. Ať už ses tu objevil zcela vědomě nebo spíš náhodně, doufám, že se ti tu bude líbit, a že se třeba i vrátíš. Každopádně bych prosila nekopírovat žádné články, ať už se jedná o obrázky, fotky, povídky nebo recenze knih. Je to všechno z mé hlavy a nepotřebuju, aby na světě byl někdo stejný. V poslední řadě bych vás chtěla požádat, abyste zanechali komentář, třeba i kritický.
Děkuju.
Ať zůstanou vaše meče ostré, ať vás doprovází štěstěna a žijte dlouho a blaze!

Můj první výlet mezi hvězdy

5. dubna 2014 v 19:00 | Ellstra |  Moje myšlenky a zážitky
Přemýšlela jsem, co přesně napsat na toto téma. Pojednání o mimozemšťanech bych samozřejmě napsat mohla, ale nakonec jsem se rozhodla vám vylíčit příběh; událost, která můj život poměrně zásadně změnila. Nemyslete si, nejedná se o nic závažného; vedu naprosto normální - někteří dokonce říkají nudný - život středoškolačky s převážně samými jedničkami a hromadou knížek. Ale stejně, ono červnové odpoledně mě poznamenalo na minimálně půl roku.

Den, o kterém píšu, odstartoval moji kariéru fanouška science fiction. Dřív - ach jak jsem to byla hloupá a jak byl můj život plný peněz - jsem byla přesvědčená, že sci-fi není nic pro mě. Toto trvalo až do doby, než mi kamarádka řekla, že potřebuje pomoct.
Znáte takové ty holky, do kterých je blázen naprosto každý kluk? Jo, tak přesně to je ona. Jednoho nádherného dne loni v červnu mi napsala s poněkud zvláštní prosbou: Nešla bys se mnou a Kájou do kina? Abyste rozuměli, onen chlapec (který má nyní už pár týdnů holku a zcela očividně dokázal žít i bez mojí kámošky) ji pozval do kina na Star Trek. Chvíli jsem přemýšlela, ale pak jsem se rozhodla, že půjdu. Vždyť kdybych nezkoušela nové věci, nikdy bych nezjistila, jak super jsou Avengers.
Nakonec nás šlo asi sedm. Jelikož loni dávali už druhý díl, chtěla jsem nejprve shlédnout první (bohužel jsem fakt neměla čas sledovat původní seriál). Tak jsem si to stáhla z uložto.cz, uvařila si hrnek čaje a usadila se k filmu.
Jen málokdy jsem se pletla víc, než když jsem si myslela, že na Star Trek půjdu jen proto, abych posílila svůj ubohý společenský život. Potom, co jsem viděla první díl, jsem věděla, že tohle je přesně ono.
Po určitých peripetiích jsem si nakonec sehnala i původní seriál. Od té doby jsem nadšený fanoušek Star Treku a neuplynulo příliš času a oddělení sci-fi literatury v knihkupectvích se stala mým nejoblíbenějším. Za posledního třičtvrtě roku se moje sbírka sci-fi knih rozrostla o zhruba pětadvacet knížek a nevypadá to, že bych měla přestat.
Nevím, jestli moje kámoška ví, jak moc změnila můj život, když mě požádala, abych s ní a tím klukem šla na Star Trek. Ale já to vím moc dobře. Někdy se člověk dokáže strašně mýlit a ani si to neuvědomuje. Já už jsem to naštěstí pochopila.
 


Komentáře

1 Dora Dora | Web | 9. dubna 2014 v 21:36 | Reagovat

Je zajímavé, jak může člověka nadchnout obyčejné vyprávění o jednom řekněme obyčejném dni, když je psáno tak poutavě, jak to umíš jen ty...! :3

Já jsem fanoušek TBBT, kde se o Star Treku hodně mluví, takže si to chci jednou určitě zhlédnout... Jak tak koukám, asi mi to doporučuješ, že? :D

2 Slečna Tolstojová Slečna Tolstojová | Web | 11. dubna 2014 v 18:24 | Reagovat

[1]: Děkuju moc. Jsem ráda, že jsem to popsala zajímavě.
Já s Big bang theory začínám, ale zatím jsem se nedostala moc daleko, protože mi záhadně mizí čas. Star Trek rozhodně doporučuju. Neviděla jsem sice žádný jiný než ten původní a abych řekla pravdu, ani mě to moc neláká. Ale původní Star Trek a ty nové filmy rozhodně doporučuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama